Õpilasvahetuse projekt 06. veebruar KSG

3. veebruari õhtul saabusid Tallinnasse Erasmus+ projekti “Fit For Future” raames õpilased ja õpetajad Soomest, Saksamaalt ja Prantsusmaalt. Külalised Hispaaniast jõudsid lennu tühistamise tõttu pärale kahjuks alles esmaspäeval.

Viie päeva jooksul keskenduvad õpilased keskkonnateemadele: kuidas tõsta keskkonnateadlikkust ning käituda keskkonnasõbralikumalt, kuidas energiat toodetakse, kui palju vett ja elektrit kulub näiteks iga projektis osaleja koolis.

5. veebruaril keskenduti prügile. Tutvuti talgupäevaga “Teeme ära!”, külastati Iru soojuselektrijaama, mis oli omaette elamus. Tutvuti ka lumise Tallinna vanalinnaga. Õpilastele tutvustati uudiste valmistamise põhimõtteid ning töö jätkus gruppides Tulemuseks peaks olema uudislood nii ajalehte kui televisiooni.

Kuidas visioonist lõpuks uudislugu saab, minnakse kolmapäevast reedeni ühiselt Helsingi Maunulan Yhteiskoulusse uurima. Seal on olemas ka vastava sisustusega stuudio. Põnevat tegevust ja loomingulisi ideid jagub igasse päeva. Kõige tähtsam on aga suhtlemine ning uute sõprade leidmine. Seekordses projektis osalevad kokku 25 õpilast ja 10 õpetajat. Meie koolist on seotud 8.c, 9.c ja 10. klasside õpilased ning õpetajad Diana Kollin-Poom ja Eliis-Beth Rosen.