Uudised

Terve õpikeskkond, terve tulevik 24. oktoober KSG


25. septembril toimus Tallinna haridusasutuste juhtide keskkonnahariduse konverents „Terve õpikeskkond, terve tulevik“  Tallinnas TalTech Mectorys. Meie koolist Kadrioru Saksa Gümnaasiumist oli au osaleda konverentsil õpetaja Pille Kukkuril.

Konverentsi juhtis Hannes Hermaküla ja avasõnad lausus Züleyxa Izmailova, Tallinna abilinnapea. Ettekanded olid väga sisukad ja huvitavad. Räägiti järgnevatel teemadel:  „Mida on haridusasutusel tervist edendavast (õpi)keskkonnast võita?“  (Alice Haav, Tervise Arengu Instituudist);  „Tervisedendus koolides ja lasteaedades läbi võrgustikutöö.“ (Age Tamm, Tallinna Haridusametist); „ WHO Tervislike Linnade Võrgustiku kogemused tervislike eluviiside edendamisel lasteaedades ja koolides: liikumine ja toitumine.“  (Karolina Mackiewicz, Baltic Region Healthy Cities Associationist); „Liikuma kutsuv kool – kellele, miks ja kuidas?“ (Merike Kull, Maarja Kalma, Tartu Ülikooli liikumislabor);  „Arusaamade muutus mõtlemises ja toitlustamises Kopenhaageni näitel.“ (Kenneth Hojgaard, Copenhagen House of Food); „Teeme igasse koolihoovi oma porgandipeenra.“ (Maria Derlõš, Tallinna Keskkonnaameti linnaaianduse projektijuht); „Elektromagnetväljade ohutushoid ja head tavad lasteasutustes.“ (Tarmo Koppel, Tallinna Tehnikaülikool);  „Linnaloodus – mis see on ja palju maksab?“ (Triin Sakermaa, Tallinna Keskkonnaamet);  „Keskkonnahariduse võrgustikust – päeva päästjad ja homse hoidjad.“ (Asta Tuusti, Keskkonnaministeerium) 

Võimalus oli ka tutvuda TalTech Innovatsiooni- ja Ettevõtluskeskus Mectory laboritega.

25. septembril toimus Tallinna haridusasutuste juhtide keskkonnahariduse konverents „Terve õpikeskkond, terve tulevik“  Tallinnas TalTech Mectorys. Meie koolist Kadrioru Saksa Gümnaasiumist oli au osaleda konverentsil õpetaja Pille Kukkuril.

Konverentsi juhtis Hannes Hermaküla ja avasõnad lausus Züleyxa Izmailova, Tallinna abilinnapea. Ettekanded olid väga sisukad ja huvitavad. Räägiti järgnevatel teemadel:  „Mida on haridusasutusel tervist edendavast (õpi)keskkonnast võita?“  (Alice Haav, Tervise Arengu Instituudist);  „Tervisedendus koolides ja lasteaedades läbi võrgustikutöö.“ (Age Tamm, Tallinna Haridusametist); „ WHO Tervislike Linnade Võrgustiku kogemused tervislike eluviiside edendamisel lasteaedades ja koolides: liikumine ja toitumine.“  (Karolina Mackiewicz, Baltic Region Healthy Cities Associationist); „Liikuma kutsuv kool – kellele, miks ja kuidas?“ (Merike Kull, Maarja Kalma, Tartu Ülikooli liikumislabor);  „Arusaamade muutus mõtlemises ja toitlustamises Kopenhaageni näitel.“ (Kenneth Hojgaard, Copenhagen House of Food); „Teeme igasse koolihoovi oma porgandipeenra.“ (Maria Derlõš, Tallinna Keskkonnaameti linnaaianduse projektijuht); „Elektromagnetväljade ohutushoid ja head tavad lasteasutustes.“ (Tarmo Koppel, Tallinna Tehnikaülikool);  „Linnaloodus – mis see on ja palju maksab?“ (Triin Sakermaa, Tallinna Keskkonnaamet);  „Keskkonnahariduse võrgustikust – päeva päästjad ja homse hoidjad.“ (Asta Tuusti, Keskkonnaministeerium) 

Võimalus oli ka tutvuda TalTech Innovatsiooni- ja Ettevõtluskeskus Mectory laboritega.