Matkatarkused 22. mai KSG

6.k klassi õpilased käisid kolmapäeval pärast eesti keele taseme hindamise tööd Murastes matkatarkusi õppimas. Ilm oli super, matkajuht Rauno Masing kõneles väga huvitavatel  ja olulistel teemadel ning ühtlasi jagus õpilastele ka erinevaid tegevusi.

Esmalt tuli metsa minnes rinda pista sääskedega, seejärel õpiti kaarti lugema - arvutati mereni matkatava tee pikkus, tuletati meelde mõõtkava arvutamist, vaadeldi samakõrgusjooni ning tehti selgeks langemise pikkus. Metsas liiguti päikese järgi, mitte mööda sisse käidud radu, räägiti taimedest, mis metsas kõhukinnitust pakub ja langeti isegi köie abil klindipaljandist alla. Mere ääres nähti palju ilusaid liivakivi moodustisi, visati lutsu, arutati nähtud lindude ja putukate teemadel.

Õpilastel oli kaasas väike toidumoon, kuid prooviti ka jänesekapsaid, kuusevõrseid ja noori naadi lehti. Oli tore kuuma ilmaga klassiruumist välja saada ning tarkusi omandada hoopis looduses.