Uudised

KSG õpilased Austrias Erasmus+ programmis E+motion 6.-12. oktoobril 2019 16. oktoober KSG


Rahvusvaheline õpilasvahetusprogramm E+motion jätkub sel õppeaastal sama hoogsalt. 

Projekti eesmärk on tutvustada eri maade õpilastele oma kultuuri ja keelt, teha koos muusikat ning korraldada kõigis maades lisaks kontserdile ka tantsuline äkketteaste (flashmob). Projektis osaleb viis kooli erinevatest Euroopa riikidest: Itaaliast, Eestist, Austriast, Prantsusmaalt ja Saksamaalt. Eelmisel aastal külastasid meie õpilased Itaalias Fermo kooli (Liceo Scientifico T.C.O di Fermo), seejärel võtsime kevadel vastu kõik külalised Eestis. Eelmisel nädalal toimus projektikohtumine Austrias, Viinis, kus vastuvõtva kooli ülesandeid kandis Perchtoldsdorfi riigigümnaasium (BG/BRG Perchtoldsdorf).

Esimene päev kuulus sisseelamisele ning õpilased võisid tutvuda Viini vaatamisväärsustega. Õhtul tutvuti vastuvõtjatega - kõik KSG õpilased veetsid nädala Austria peredes. Esmaspäevast kolmapäevani toimus palju proove, et valmistuda kontserdiks ja flashmobi etteasteks. Kohaneti Perchtoldsdorfi koolimaja ja kultuurikeskuse ruumidega. Päevad algasid 8.00 iga maa proovidega, seejärel liiguti koos keskusesse, et harjutada ühislaule ja flashmobi kava. Ent igal päeval oli lisaks harjutamisele kavas ka muid ühisüritusi.  Esmaspäeval toimus esimene ametlik ja veidi pidulik kokkusaamine ning oma kollektiivi, kooli ja riigi  tutvustamine; teisipäeval sai osa võtta austrerlaste korraldatud muusika, liikumise ja rütmiga seotud töötubadest; kolmapäev veedeti ühiselt Viini kesklinnaga tutvudes ning pärast flasmobi prooviga Prateri lõbustuspargi murualal, kus jäi aega ühtlasi lõbusalt aega veeta.

Neljapäeva tegemised võtsid projetkikohtumise kokku. Keskpäeval kogunesid kõik noored kabanduskeskusesse äkketteasteks. Etendus õnnestus, rahule jäid nii korraldajad, poekülastajad kui õpilased ise. Päev jätkus kooriproovidega kontserdipaigas. Kogu nädala ja sellele eelnenud kooriproovide töö tulemust võis imetleda õhtusel ligi kaks tundi kestnud kontserdil, kus iga maa õpilased esitasid oma laulude kava ning seejärel laudi ühendkoorina veel kolm laulu. Igalt projektikohtumiselt võetakse repertuaari üks korraldava maa valitud laul. Nii saidki kõigi osalevate riikide õpilased harjutada nii itaalia, eesti kui saksa keelt.  Kontsert lõppes tänusõnade ja kõnedega, kohal olid nii kooli direktor kui linnaosa esindajad.

Kontserdilt said meie õpilased äärmiselt sooja ja sõbraliku tagasiside. Perede, teiste osalenud riikide õpetajate ning korraldajate muljed meie lauljatest, esitatud kavast  ning kontserdist tervikuna olid väga positiivsed. Kuna laule oli mitmetes keeltes, tõsteti esile eesti keele valikut, mis valitud lauludes teiste seas eredamalt kõrvu kostsid. Projektis osalenud KSG õpilastel oli nädala aega võimalus harjutada ka oma saksa keele oskust, millega nad oma vastuvõtvate perede sõnul väga edukalt hakkama said, ühtlasi oli vaja kasutada ka inglise keelt ühisproovides. Suurepäraste muljete ja kogemustega  noored vahetuvad juba järgmise projektikohtumise eel uutega, sest 13.-17. jaanuaril 2020 toimub Erasmus+ projetki E+motion järgmine kokkusaamine Prantsusmaal Lensi linnas.

Partnerkooli tegemistest ja saksakeelset infot kontserdi ning projekti kohta võib leida ka Bundesgymnasium Perchtoldsdorf kodulehelt: https://bgperchtoldsdorf.at/

Pilte võite näha siin

 

 

Rahvusvaheline õpilasvahetusprogramm E+motion jätkub sel õppeaastal sama hoogsalt. 

Projekti eesmärk on tutvustada eri maade õpilastele oma kultuuri ja keelt, teha koos muusikat ning korraldada kõigis maades lisaks kontserdile ka tantsuline äkketteaste (flashmob). Projektis osaleb viis kooli erinevatest Euroopa riikidest: Itaaliast, Eestist, Austriast, Prantsusmaalt ja Saksamaalt. Eelmisel aastal külastasid meie õpilased Itaalias Fermo kooli (Liceo Scientifico T.C.O di Fermo), seejärel võtsime kevadel vastu kõik külalised Eestis. Eelmisel nädalal toimus projektikohtumine Austrias, Viinis, kus vastuvõtva kooli ülesandeid kandis Perchtoldsdorfi riigigümnaasium (BG/BRG Perchtoldsdorf).

Esimene päev kuulus sisseelamisele ning õpilased võisid tutvuda Viini vaatamisväärsustega. Õhtul tutvuti vastuvõtjatega - kõik KSG õpilased veetsid nädala Austria peredes. Esmaspäevast kolmapäevani toimus palju proove, et valmistuda kontserdiks ja flashmobi etteasteks. Kohaneti Perchtoldsdorfi koolimaja ja kultuurikeskuse ruumidega. Päevad algasid 8.00 iga maa proovidega, seejärel liiguti koos keskusesse, et harjutada ühislaule ja flashmobi kava. Ent igal päeval oli lisaks harjutamisele kavas ka muid ühisüritusi.  Esmaspäeval toimus esimene ametlik ja veidi pidulik kokkusaamine ning oma kollektiivi, kooli ja riigi  tutvustamine; teisipäeval sai osa võtta austrerlaste korraldatud muusika, liikumise ja rütmiga seotud töötubadest; kolmapäev veedeti ühiselt Viini kesklinnaga tutvudes ning pärast flasmobi prooviga Prateri lõbustuspargi murualal, kus jäi aega ühtlasi lõbusalt aega veeta.

Neljapäeva tegemised võtsid projetkikohtumise kokku. Keskpäeval kogunesid kõik noored kabanduskeskusesse äkketteasteks. Etendus õnnestus, rahule jäid nii korraldajad, poekülastajad kui õpilased ise. Päev jätkus kooriproovidega kontserdipaigas. Kogu nädala ja sellele eelnenud kooriproovide töö tulemust võis imetleda õhtusel ligi kaks tundi kestnud kontserdil, kus iga maa õpilased esitasid oma laulude kava ning seejärel laudi ühendkoorina veel kolm laulu. Igalt projektikohtumiselt võetakse repertuaari üks korraldava maa valitud laul. Nii saidki kõigi osalevate riikide õpilased harjutada nii itaalia, eesti kui saksa keelt.  Kontsert lõppes tänusõnade ja kõnedega, kohal olid nii kooli direktor kui linnaosa esindajad.

Kontserdilt said meie õpilased äärmiselt sooja ja sõbraliku tagasiside. Perede, teiste osalenud riikide õpetajate ning korraldajate muljed meie lauljatest, esitatud kavast  ning kontserdist tervikuna olid väga positiivsed. Kuna laule oli mitmetes keeltes, tõsteti esile eesti keele valikut, mis valitud lauludes teiste seas eredamalt kõrvu kostsid. Projektis osalenud KSG õpilastel oli nädala aega võimalus harjutada ka oma saksa keele oskust, millega nad oma vastuvõtvate perede sõnul väga edukalt hakkama said, ühtlasi oli vaja kasutada ka inglise keelt ühisproovides. Suurepäraste muljete ja kogemustega  noored vahetuvad juba järgmise projektikohtumise eel uutega, sest 13.-17. jaanuaril 2020 toimub Erasmus+ projetki E+motion järgmine kokkusaamine Prantsusmaal Lensi linnas.

Partnerkooli tegemistest ja saksakeelset infot kontserdi ning projekti kohta võib leida ka Bundesgymnasium Perchtoldsdorf kodulehelt: https://bgperchtoldsdorf.at/

Pilte võite näha siin