Kreativfabrik 03. mai KSG

KSGs toimunud saksakeelne etenduskunstide päev „Kreativfabrik“ oli 240 esinejaga kuuest koolist üle Eesti kahtlemata üks suuremaid õpilasüritusi Saksa Kevade raames.

1.-12. klassi õpilased esitasid luuletusi ja laule kevadest (Elva Gümnaasium „Ich lieb den Frühling“), ilusast päevast ja päevadest „Ein guter Tag“, „Auf der Wiese“ (KSG).

Ajakohastamist ja „taaskasutamist“ leidsid etteastetes nii Oskar Lutsu „Kevade“ kui ka Till Eulenspiegeli lood, uuenduskuuri oli läbinud „Aschenputtel“/“Tuhkatriinu.“ Elevust tekitas Kohila Gümnaasiumi „Rotkäppchen“ saksa keele õpetajaga Punamütsikese osas.

Saksakeelsed õpilaste naljad viisid saalisolijad lõbusate lühietendusteni „Im Schönheitssalon“ (7. kl) ja „Pizzaparty“ (samuti 7. kl). Tallinna Südalinna Koolil oli omanäolise ooperisketši esitamiseks lausa oma Opernhaus (ooperimaja) kaasas.

Loomingulisust näidati sõna otseses mõttes ka köögipoolel, saksakeelse retseptiraamatu põhjal olid 9. kl õpilased valmistanud erinevaid küpsetisi kuni Sacheri tordini välja, mis tegid nende „Frühlingscafe“ äärmiselt populaarseks.

Noorimad osalejad (1. klass) tõmbasid „nunnumeetri käima“ lauluga „Wo ist meine Mama“), 2. klassi õpilasetel, kellele koolis meeldib, ei ole ka midagi kooliaasta lõppemise vastu („Die tolle Schule ist jetzt aus“) ning 5. kl õpilaste laulu pealkiri oli „Nur ein Wort“.

Kõikide saksa keele õpetajate unistus oleks tundides kaasas kanda 5. kl õpilasi ja nende laulu „Romanze im Perfekt“, mis on suurepärane võimalus tegusõna põhivormide õppimiseks.

Publikut lummasid suurepärased laulude esitused Püha Johannese Koolist „Es kommt zu dir,“ võõrustajatelt „Du liegst mir im Herzen“, „Edelweiss“, „Waldeinsamkeit“, kontsert lõppes hoogsa hiphop-looga „Friesenjung.“

Täname õpilasi, nende juhendajaid ja kõiki kes ürituse õnnestumisele kaasa aitasid!
Aitäh, Saksa saatkond Tallinnas - Deutsche Botschaft Tallinn, Saksa kevade meenete eest!