Emakeelepäev 14. märts KSG

14.03 tähistasime mõlemas majas emakeelepäeva!

Oru majas toimus kaks kogunemist - üks gümnaasiumile ja teine põhikoolile. Sõna võtsid KSG kõnevõistlusel osalejad - Ida Künnap, Hendrik Haljasmäe, Mattias Viirma, Salme Reinsalu ja Aleksandra Gerassimov, kes jagasid oma mõtteid tänulikkusest publikuga. Lavale astusid ka 9.d õpilased Farida Karu, Made Johanna Ojamaa, Liso Rakki, Rosanne Vassus, Ralf Patrick Poolak ja Helen Randveer esitasid J. Liivi luuletuse „Eile nägin ma Eestimaad“. Väga kõrge tulemuse vabariiklikul emakeeleolümpiaadil saavutanud 9.c klassi õpilane Sandra Mikk jagas oma kogemusi olümpiaadi osavõtust ning kutsus kõiki üles julgemalt olümpiaadidest osa võtmisel. Lõpetuseks luges Madleen Varik oma kogemustest etluskonkurssidel ja esitas L. Koidula pala „Saladus“.

Põhikooli aktusel astusid üles mitmed 7. ja 8. klasside õpilased, kes esitasid enda valminud etteasteid antud teemal. Lisaks lugesid erinevaid kauneid luuletusi 7.d klassi õpilased - Ulrika, Liisa, Karolin, Timo, Uru, Paul ja Aleksander.

Mäe majas toimus kokku kolm aktust. Aktustel astusid üles etluskonkursil häid tulemusi teinud õpilased Lea Wagner 2.d klassist, Edvyn Kaevats ja Marta Nazarova 3.m klassist, Dariush Alavi, Maximilian Kull, Timothy Moutsinga, Ken-Marcus Saavaste, Robin Truber ja Richard Tsybulenko 3.v klassist ja Katrin Sirak 4.d klassist. Samuti sai kuulda regilaulu 6.d klassi õpilaste Marika Siraki ja Helja Heleene Vilparti esitluses ning klaverimängu 3.m klassi õpilase Nika Buraki poolt. Õpetaja Piret Moora jagas oma mõtteid seos eesti keelega. Tantsudega kostitasid meid Tantsuansambel Lee tantsijad!

14.03 tähistasime mõlemas majas emakeelepäeva!