Uudised

Berliini müüri langemisest 14. november KSG


6.–8.11 toimus meie koolis teemanädal, meenutamaks Berliini müüri langemise 30. aastapäeva. Tänapäeval oleme harjunud vabadusega ning ei kujutagi ette, kuidas kunagi paljudes paikades liikumine piiratud oli. Eelmisel nädalal said õpilased piirangute tunnet vahetult kogeda.
Reedel päädis toonaste sündmuste kajastamine Saksa LV suursaadiku, pr Christiane Hohmanni külastusega ning Fachberater hr Uwe Saegebarthi isiklike mälestuste rääkimisega gümnasistidele.
Nädalat aitasid läbi viia õpetaja Olaf Koralluse ning vabatahtlik Sylvain Rödeli juhendamisel 11.1 saksa keele rühm. Õpilased jagasid oma emotsioone järgnevalt:
„Piirikontrolli eesmärgiks oli näidata õpilastele, missugune on see tunne, kui ei saa vabalt ringi liikuda.“
„Reedel toimus meil pidulik üritus tähistamaks 30. Berliini müüri langemise aastapäeva, kuhu tuli ka Saksa suursaadik ja rääkis meile oma vaatevinklist mida oli väga huvitav kuulata. Päeva lõpetasime kartongist tehtud Berliini müüri lõhkumisega, mis oli samuti väga lõbus.“
„Oleme koolis ka varem sarnaseid üritusi korraldanud, kuid see oli üks ainukestest, mida osalenud õpilased tõsiselt võtsid.“
„Eelmisel nädalal leidis Kadrioru Saksa Gümnaasiumis aset Berliini müüri langemise 30. aastapäev. Selle puhul külastas meie kooli ka Saksa suursaadik, kes tutvustas eluolu veel Berliini müüri ajal. Samuti andis põgusa ülevaate oma nooruspõlvest DDRi ajal meie kooli õpetaja Herr Uwe Saegebarth.“
„Ma teadsin juba enne, et Berliini müüri ajal oli inimestel väga kohutav aeg, kuid ma ei teadnud, mis täpsemalt toimus. Tänu eelmisele nädalale sain rohkem informatsiooni müüri langemisest, mis oli huvitavam, kui alguses arvasin.“
„Neljapäeval kontrolliti igal korrusel kui piiripunktil viisasid. Igaühel, kellel oli vale korruse viisa, pidi ringiga minema sinna, kuhu tal vaja oli minna. Minu roll oligi sel päeval õpilaspileteid ja viisasid kontrollida. Teatritüki tekst oli võimas, kuid näitemäng lonkas. Samuti oli võimas see koht, kus müür katki tehti – tekkis vabaduse tunne.“
„Terve nädala tegelesime ettevalmistusega: kogusime kingalarpe müüri jaoks, lugesime ja õppisime tekste näidendi jaoks ja valmistusime piirikontrolliks, jagades kõik korrused piiritsoonideks.
Neljapäeval oli minu arvates kõige huvitavam päev, kui tegelesime piirikontrolliga. Üldiselt oli väga lõbus viisasid ja õpilaspileteid kontrollida ja kui kellelgi need puudusid, peatada ja ringiga läbi koolimaja oma kohta saata.
Mulle meeldis, et tegime mida huvitavat ja aktiivset.“
„Piirikontroll kukkus üsna hästi välja.“
„Piirikontroll oli lõbus. Sai teisi piirata ja teiste üle võimutseda, mis oli täitsa lahe kogemus.“
„Eelmisel neljapäeval küsiti kõigilt õpilastelt hommikul dokumenti, mille põhjal neile „viisa“ anti. Viisaga sai selle põhjal, mis värv viisal oli, teatud koridoridest läbi.“
 
Fotod: Ilona Ringvee
 
Pilte tegi ka Peeter Rokk, vaadake neid siit.
 
6.–8.11 toimus meie koolis teemanädal, meenutamaks Berliini müüri langemise 30. aastapäeva. Tänapäeval oleme harjunud vabadusega ning ei kujutagi ette, kuidas kunagi paljudes paikades liikumine piiratud oli. Eelmisel nädalal said õpilased piirangute tunnet vahetult kogeda.
Reedel päädis toonaste sündmuste kajastamine Saksa LV suursaadiku, pr Christiane Hohmanni külastusega ning Fachberater hr Uwe Saegebarthi isiklike mälestuste rääkimisega gümnasistidele.
Nädalat aitasid läbi viia õpetaja Olaf Koralluse ning vabatahtlik Sylvain Rödeli juhendamisel 11.1 saksa keele rühm.
Õpilased jagasid oma emotsioone järgnevalt:
„Piirikontrolli eesmärgiks oli näidata õpilastele, missugune on see tunne, kui ei saa vabalt ringi liikuda.“
„Reedel toimus meil pidulik üritus tähistamaks 30. Berliini müüri langemise aastapäeva, kuhu tuli ka Saksa suursaadik ja rääkis meile oma vaatevinklist mida oli väga huvitav kuulata. Päeva lõpetasime kartongist tehtud Berliini müüri lõhkumisega, mis oli samuti väga lõbus.“
„Oleme koolis ka varem sarnaseid üritusi korraldanud, kuid see oli üks ainukestest, mida osalenud õpilased tõsiselt võtsid.“
„Eelmisel nädalal leidis Kadrioru Saksa Gümnaasiumis aset Berliini müüri langemise 30. aastapäev. Selle puhul külastas meie kooli ka Saksa suursaadik, kes tutvustas eluolu veel Berliini müüri ajal. Samuti andis põgusa ülevaate oma nooruspõlvest DDRi ajal meie kooli õpetaja Herr Uwe Saegebarth.“
„Ma teadsin juba enne, et Berliini müüri ajal oli inimestel väga kohutav aeg, kuid ma ei teadnud, mis täpsemalt toimus. Tänu eelmisele nädalale sain rohkem informatsiooni müüri langemisest, mis oli huvitavam, kui alguses arvasin.“
„Neljapäeval kontrolliti igal korrusel kui piiripunktil viisasid. Igaühel, kellel oli vale korruse viisa, pidi ringiga minema sinna, kuhu tal vaja oli minna. Minu roll oligi sel päeval õpilaspileteid ja viisasid kontrollida. Teatritüki tekst oli võimas, kuid näitemäng lonkas. Samuti oli võimas see koht, kus müür katki tehti – tekkis vabaduse tunne.“
„Terve nädala tegelesime ettevalmistusega: kogusime kingalarpe müüri jaoks, lugesime ja õppisime tekste näidendi jaoks ja valmistusime piirikontrolliks, jagades kõik korrused piiritsoonideks.
Neljapäeval oli minu arvates kõige huvitavam päev, kui tegelesime piirikontrolliga. Üldiselt oli väga lõbus viisasid ja õpilaspileteid kontrollida ja kui kellelgi need puudusid, peatada ja ringiga läbi koolimaja oma kohta saata.
Mulle meeldis, et tegime mida huvitavat ja aktiivset.“
„Piirikontroll kukkus üsna hästi välja.“
„Piirikontroll oli lõbus. Sai teisi piirata ja teiste üle võimutseda, mis oli täitsa lahe kogemus.“
„Eelmisel neljapäeval küsiti kõigilt õpilastelt hommikul dokumenti, mille põhjal neile „viisa“ anti. Viisaga sai selle põhjal, mis värv viisal oli, teatud koridoridest läbi.“
 
Fotod: Ilona Ringvee
 
Pilte tegi ka Peeter Rokk, vaadake neid siit.