Erasmus+ projekt 2014-2019

Projekti nimi eesti keeles: Rahvuvaheline koostöö saksakeelse majandusõppe rajamise raames Kadrioru Saksa Gümnaasiumis

Projekti nimi saksa keeles: Internationale Zusammenarbeit im Rahmen der Einführung der deutschsprachigen Wirtschatfslehre am Deutschen Gymnasium Kadriorg

Projektile andis tõuke meie kooli vilistlane Margo Karp, kelle arvates on Eestis vaja inimesi, kes mõistaksid saksa keelt ja teisalt oleksid majanduslikult pädevad. Tema liitis kahe kooli ideed – Kadrioru Saksa Gümnaasiumi (KSG) ja Berufsbildende Schulen Syke (BBS Syke) Alamsaksimaal. Mõlemad koolid olid saksakeelse majandussuuna väljatöötamisest huvitatud. koos taotlesid nad toetust uue õppesuuna rajamiseks ning õpilasvahetusteks Erasmus+ pragrammilt.  KSGst kirjutas projekti Suviliis Sakk, keda toetasid tulevased esimesed õpetajad Tallinna Tehnika Ülikoolist. 2015 esitati taotlus kolmeaastasele projektile ning projekt sai toetust.

Samal aastal alustas õpet esimene lend 24 õpilasega. 2016. aastal alustas teine lend ka 24 õpilasega ning 2017. aastal kolmas lend 8 õpilasega.

Samuti oli oluline projekti osa õpilasvahetused koos tööpraktikaga, mille teostamiseks tulid  Sykest 2016. aasta kevadel Tallinnasse 25 õpilast ning Tallinnast Sykesse läksid 2016. aasta suve alguses 25 õpilast.  2016. aastal läbisid ühenädalane tööpraktika välismaal 50 õpilast.

Samuti läksid veel 6 õpilast 2017. aastal suvel Sykesse tööpraktikale.

Projekti lõppedes  31. augustil 2017. aastal lõpetas esimene lend Saksamaal koostatud eksamiga ning jätkavad veel õppimist  kaks lendu 10. ja 11. klassis.

Samuti läksid veel 6 õpilast 2017. aastal suvel Sykesse tööpraktikale.