News

Vikipeedia artiklid 18. February KSG


Kadrioru Saksa Gümnaasium soovib arendada õpilaste digiharidust, teaduskeele oskust Vikipeedia artiklite kirjutamise kaudu. Õpilasi suunatakse oma uurimistööde põhjal või neid puudutavate teemadel eestikeelse teemadel artikliteid koostama. Plaan on EV101 raames koostada vähemalt 101 Vikipeedia artiklit. Selleks, et meie kooli gümnasistid oskaksid artikleid kirjutada, korraldati neile 17. ja 18. jaanuaril temaatiline koolitus. Koolitajaks oli Ivo Kruusamägi.

Ettevõtmist suunavad ja juhendavad õpetajad Piret Järvela, Mihkel Kõrbe ja Laura-Liisa Perova. Osalejateks on kõik Kadrioru Saksa Gümnaasiumi gümnasistid, nimelt on artiklite koostamise ülesanne lõimitud erinevate õppeainetega (eesti keel, kirjandus, ajalugu, ühiskonnaõpetus, uurimistöö alused) ning hõlmab osa ka eesti keele kursuse hindest.

Ivo Kruusimägi soovitab õpilastele hinnata allikate usaldusväärsust. Ta soovitab uurida siit ning mõningaid videomaterjale info kontrollimisest on võimalik leida siit. Vikipeedial on käimas EV100 kampaania ning veebruaris alustatakse EV101 kampaaniaga. Täpsem info tulekul ja leitav Vikipeedia lehel. Artiklite kvaliteedikriteeriumite kohta leiab infot siit. Samuti on meil koolidele natuke infootsingu praktikumideks kokku pandud küsimustikke (näide). Juhendmaterjal vikipeedia aritikli koostisosade kohta on leitav siin

 

Vikipeedia üllatab uue artiklite kampaaniaga ehk välja tullakse EV100 kampaania järjega (EV101). Meie kool liitub samuti selle kampaaniaga.

Esmane sissejuhatus ja ettevalmistus on tehtud, seega järgneb teemade valimine ja kinnitamine. Teema tuleb õpilasel valida 8. veebruariks. Õpilased saavad oma teemade valiku kinnitada siin. Artiklid valmivad hiljemalt 10. aprilliks ja mais toimub parimate artiklite tutvustus ja autasustamine.

Kadrioru Saksa Gümnaasium soovib arendada õpilaste digiharidust, teaduskeele oskust Vikipeedia artiklite kirjutamise kaudu. Õpilasi suunatakse oma uurimistööde põhjal või neid puudutavate teemadel eestikeelse teemadel artikliteid koostama. Plaan on EV101 raames koostada vähemalt 101 Vikipeedia artiklit. Selleks, et meie kooli gümnasistid oskaksid artikleid kirjutada, korraldati neile 17. ja 18. jaanuaril temaatiline koolitus. Koolitajaks oli Ivo Kruusamägi.

Ettevõtmist suunavad ja juhendavad õpetajad Piret Järvela, Mihkel Kõrbe ja Laura-Liisa Perova. Osalejateks on kõik Kadrioru Saksa Gümnaasiumi gümnasistid, nimelt on artiklite koostamise ülesanne lõimitud erinevate õppeainetega (eesti keel, kirjandus, ajalugu, ühiskonnaõpetus, uurimistöö alused) ning hõlmab osa ka eesti keele kursuse hindest.

Ivo Kruusimägi soovitab õpilastele hinnata allikate usaldusväärsust. Ta soovitab uurida siit ning mõningaid videomaterjale info kontrollimisest on võimalik leida siit. Vikipeedial on käimas EV100 kampaania ning veebruaris alustatakse EV101 kampaaniaga. Täpsem info tulekul ja leitav Vikipeedia lehel. Artiklite kvaliteedikriteeriumite kohta leiab infot siit. Samuti on meil koolidele natuke infootsingu praktikumideks kokku pandud küsimustikke (näide). Juhendmaterjal vikipeedia aritikli koostisosade kohta on leitav siin

 

Vikipeedia üllatab uue artiklite kampaaniaga ehk välja tullakse EV100 kampaania järjega (EV101). Meie kool liitub samuti selle kampaaniaga.

Esmane sissejuhatus ja ettevalmistus on tehtud, seega järgneb teemade valimine ja kinnitamine. Teema tuleb õpilasel valida 8. veebruariks. Õpilased saavad oma teemade valiku kinnitada siin. Artiklid valmivad hiljemalt 10. aprilliks ja mais toimub parimate artiklite tutvustus ja autasustamine.