Tunnustatud virtuaalloengud lapsevanematele jätkuvad

Date created 05.02.2021

Toimetaja: Vesta Reest (Pealinn)

Kesklinna valitsuse ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi menuka ühisprojektina korraldatud ja Tallinna haridusameti tunnustuse pälvinud virtuaalloengud lapsevanematele jätkuvad sel aastal nii eesti kui vene keeles.

"Uus hooaeg pakub vanematele rohkem huvitavaid teemasid, uusi lektoreid ja nüüd ka venekeelseid loenguid. Meil on planeeritud kokku seitse loengut füüsilisest ja vaimsest tervisest, kus muuhulgas käsitletakse nutiseadmete, tervisliku toitumise ja füüsilise aktiivsuse mõju. Kuid antakse ka nõu, kuidas rääkida koolilapsega alkoholist, tubakast ja uimastitest. Lapsevanematel on võimalus esitada küsimusi oma ala tippspetsialistidele, nagu on ajuteadlane ja psühholoog Jaan Aru või tippsportlasest toitumisspetsialist Ott Kiivikas," selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.
 
Loengute eesmärk on toetada lapsevanemaid, soodustades positiivseid ja hoolivaid suhteid lastega ning sellise keskkonna kujunemist, kus lapsed ja vanemad mõistavad ja inspireerivad üksteist. Sügishooaja loengutel aktiivselt osalenud Maili Liinev tunnustab seatud eesmärke.

"Igapäevases kiiruses ei mõtle me tihti sellele, mis on päriselt oluline, mis mõjutab last kõige enam kasvatuses ja väliskeskkonnas ja kuidas ära tunda väikseid märke, et lapsel ei ole hea olla. Koolitussari annab hea võimaluse teha argipäevas paus, et olla teadlikum suhtest oma lapsega, võimalustest, kuidas teda toetada, oma rollist vanemana ja ka vaimse tervise teemadest. Isegi siis, kui minu enda lapsel ei ole muresid, on hea teada nende teemade kohta," ütles Liinev.

Loengud toimuvad veebipõhiselt ja on kuulajatele tasuta. Sihtrühmaks on eelkõige 7.-12. klassis käivate Kesklinna laste vanemad, kuid oodatud on teisedki. Rohkem infot virtuaalkooli kohta leiab Kesklinna valitsuse Facebooki lehelt.
 
Kesklinna vanemate kool saab toetust justiitsministeeriumi, Euroopa Majanduspiirkonna ja Norway Grants poolt.

Loengukava (algus kell 18):

10.02 Kas nutiseadmetest on pääsu? Lektor Jaan Aru (ajuteadlane ja psühholoog)

17.02 Kuidas toetada koolilapse vaimset tervist. Lektor Ene Pill (psühholoog ja kunstiterapeut) – vene keeles

10.03 Kuidas rääkida koolilapsega alkoholist, tubakast ja uimastitest? Lektor Elena Ermakova (psühholoog ja terapeut)

24.03 Kuidas rääkida koolilapsega alkoholist, tubakast ja uimastitest? Lektor Elena Ermakova – vene keeles

7.04 Kuidas toetada lapse füüsilist aktiivsust ja tervislikku toitumist? Lektor Ott Kiivikas (tippsportlane ja toitumisspetsialist)

28.04 Kuidas toetada lapse füüsilist aktiivsust ja tervislikku toitumist? Lektor Ott Kiivikas – vene keeles

12.05 Kuidas suhelda teismelisega? Lektor Merit Lage (psühhoterapeut ja koolitaja) 


Allikas: Pealinnlink opens on new page


 

Last changed 05.02.2021.